NAŠA SVADBA ♡ svadobný vyhľadávač

Originálne svadobné šaty značky FOLKOVÁ

Folková, svadobné šaty, slovenské, netradičné svadobné šaty, tradičné svadobné šaty, s výšivkou

O značke Folková

Moje meno je Karolína Hrušková, pochádzam z Horehronia a značke Folková sa naplno venujem od mája 2015. V tom čase som ešte popri škole tvorila vyšívané doplnky pre seba, okolie a neskôr pre zákazníčky, ktoré ma oslovili. 

Práve ženy, ktorým sa páčila moja práca ma nakopli natoľko, že sa po ukončení štúdia Folková stala mojim zamestnaním a dávam do nej všetok svoj čas. Tvorím od mala a tak to nebolo prekvapujúce, naopak, vo svojej tvorbe tak môžem zužitkovať všetko čo som sa naučila – od maľby, vyšívania, šitia až po fotografovanie.

Svadobné šaty FOLKOVÁ: Jedinečný originál

Všetky moje výrobky sú unikát a hoci sa mi mnohokrát stane, že sa výrobok zapáči natoľko, že ho potom vyrábam znovu a znovu, vždy ide o jedinečný originál, práve vďaka ručnej výšivke. Do každej výšivky sa snažím vniesť kúsok seba a toľko precíznosti čo mi trpezlivosť dovolí.

Dnes sa prevažne venujem výrobe svadobných šiat, ktoré chcem, aby boli pohodlné, nežné, ľahké a nevesty sa v nich cítili krásne. Každá nevesta má možnosť vybrať si od strihu šiat, cez materiál až po výšivku. Je to spolupráca, na konci ktorej dosiahneme spoločný výsledok v podobe vysnívaných šiat, v ktorých pretancuje celý večer.

Nevesty v mojej tvorbe nájdu prevažne jednoduché strihy svadobných šiat s jemnými šifónovými sukňami, alebo v ľanovom prevedení dozdobené ľudovou výšivkou v najrôznejších farbách a prevedeniach. Nie je to ale pravidlo. Rovnako milujem využívať krajky, hodváb a svadobné materiály, ktoré dotvárajú celkový dojem šiat a sú príjemné pri nosení. Proces samotného šitia je pre mňa dôležitý z hľadiska precíznosti a kvalitného spracovania.

V ďalšej svadobnej sezóne sa budem tešiť na každú nevestu, ktorá si spoločne so mnou navrhne svoj jedinečný model. A to aj vďaka svadobnému vyhľádávaču NAŠA SVADBA, ktorý jej ukázal túto možnosť.

Prajem pekné dni!
Vaša Folková

Folková, svadobné šaty, slovenské, netradičné svadobné šaty, tradičné svadobné šaty, s výšivkou

Príbeh šiat po svadbe

Po svadobnom dni sa u mňa príbeh šiat nekončí. Každá nevesta má možnosť šaty využiť ďalej. Skrátenie sukni, či zámena za inú farebnosť, sú možnosti, ktoré ponúkajú šaty neskôr využiť na ples alebo inú spoločenskú udalosť. 

V prípade ľanových jednoduchších modelov aj na bežné nosenie. Zároveň vždy dávam možnosť čistenia, opráv a finálneho žehlenia svadobných šiat po svadbe. Veľmi mi záleží, aby šaty aj po svadbe boli v čo najlepšom stave.

Folková, svadobné šaty, slovenské, netradičné svadobné šaty, tradičné svadobné šaty, s výšivkou
Folková, svadobné šaty, slovenské, netradičné svadobné šaty, tradičné svadobné šaty, s výšivkou

Vysnívané svadobné šaty s osobitým dizajnom

Čo dodať na záver? Svadobné šaty by mali byť odrazom osobnosti nevesty a umocňovať jej prirodzenú krásu. Veľká pozornosť každému detailu ako aj výberu látky je základom originality ale aj pohodlia počas celého dňa. Starostlivo vyberané materiály, ktoré elegantne zvýrazňujú siluetu nevesty a zároveň ponúkajú pocit ľahkosti a slobody. 

Konečne prišiel ten deň a ona sa obliekla do šiat, ktoré boli precízne ušité len pre ňu.

Neveste sa v takých šatách rozžiari tvár, cíti sa krásna, sebavedomá a uvoľnená.

Keď tancuje celý večer, stelesňuje dokonalé spojenie jedinečnosti a sebavedomia, pričom každý pohyb sprevádza uvoľnenosť a ladnosť. Nevesty budú nielen úžasne vyzerať, ale zároveň sa v ich výnimočný deň budú cítiť pohodlne a sebavedomo.

Ide o spoluprácu, ktorá vyústila do skutočne nezabudnuteľného a magického zážitku, kde sa vysnívané šaty stávajú symbolom krásy, sebavyjadrenia a radosti.

Autor článku: FOLKOVÁ & Kora, NAŠA SVADBA