NAŠA SVADBA ♡ svadobný vyhľadávač

Tipy na svadobné príhovory

Ukážkový svadobný príhovor od mamy, sestry či brata aj družičky

Svadobné príhovory, svadobný príhovor, naša svadba, svadba, družička, svadobná mama, príhovor od sestry, príhovor od družičky, príhovor od otca, svadobný vyhľadávač, svadobný príhovor od mamy, fotograf, svadobný, kameraman, starejší, video, svadobná kytica, odobierka, čepčenie, hudba na svadbu, svadobná kapela, DJ, svadobná výzdoba, sobáš vonku, svadobná mama, svadobné šaty, ženích, svadobný oblek, svadobný, svadobná, svadobné,

Príprava svadobnej reči môže byť skľučujúca úloha, ale je to ideálna príležitosť podeliť sa o svoju lásku a uznanie pre šťastný pár. Začnite tým, že si zapíšete nejaké poznámky o neveste a ženíchovi, ich vzťah a rovnako dôležité okamihy, ktoré s nimi zdieľate. Je dôležité, aby vaša reč bola stručná a úprimná, preto sa snažte udržať ju do piatich minút. Ďakujeme aj rodičom snúbencov a svadobným hosťom za to, že prišli osláviť tento špeciálny deň.

Dobrý nápad je precvičiť si svoj príhovor vopred, aby ste sa cítili pohodlne a sebavedomo, keď príde jeho čas. Najdôležitejšia v príhovoroch je láska od srdca, príjemným spestrením je aj vtip a humor, samozrejme s úprimnosťou a taktom.

Svadobné príhovory, svadobný príhovor, naša svadba, svadba, družička, svadobná mama, príhovor od sestry, príhovor od družičky, príhovor od otca, svadobný vyhľadávač, svadobný príhovor od mamy

Ak ste blízka rodina, máme pre Vás pár konkrétnych typov príhovoru

Svadobný príhovor od matky nevesty

Vážení svadobčania,

dovoľte, aby matka nevesty povedala pár viet, ktoré ležia v mojom srdci a mnou lomcuje silná túžba vysloviť ich.

Drahá dcérenka, ešte stále cítim pocit na hrudi, keď si ty ako malé bábätko zaspávala v mojom náručí. Mám pred očami tvoj úsmev, malé rúčky, počujem tvoj nežný hlások pri vyslovovaní prvých slov. Pre mňa aj pre otca si bola a stále si naším zmyslom života.

Dnes sa pozeráme na krásnu mladú dámu, ktorá sa nebojí zabojovať so životom. Táto mladá dáma drží za ruku sympatického mladého muža, ktorého ľúbi a s ktorým sa rozhodla spojiť svoj život. Pri tomto pohľade sa mi tisnú slzy do očí, slzy dojatia. Svadba dieťaťa nie je pre rodiča a hlavne matku ľahká záležitosť. Však aj mne sa hlas chveje pocitmi, ktoré sa ma v tejto chvíli ujímajú: dojatie, radosť, nostalgia, spomienky…

Svadobný príhovor od mamy

Však ale nie je väčším šťastím pre človeka ako šťastie jeho dieťaťa. Čo viac si môžeme priať. Hovorím teda v mene obidvoch, mňa i otecka, že vám v manželstve prajeme len to dobré, aby ste sa ľúbili a vzájomne sa podporovali a dopĺňali. Nech vo vašom zväzku panuje láska a porozumenie. Vaše šťastie bude pre nás naplnením.

Milý ženích, ako matka tvojej vyvolenej, dovolím si osloviť ťa s veľkou prosbou: buď našej dcére dobrým mužom, stoj pri nej, silno ju drž, miluj ju, buď jej manželom i najlepším priateľom. Ona ti to všetko opätuje. Cítime, že ty si dobrým človekom, čestným mužom a si to najlepšie, čo si môžeme pre našu jedinú dcéru priať. Dnešným dňom nestrácame svoju dcéru, ale naopak získavame syna. Vitaj medzi nami! Radi budeme tvojou druhou mamou a druhým otcom.

Dnes títo dvaja pekní mladí ľudia spečatili svoju lásku, ruka v ruke dávajú najavo svetu, že sa našli, vedia, že patria k sebe a rozhodli sa kráčať bok po boku spoločnou cestou. To, že sa majú radi, je už pár rokov známe, ale od dnes sa stávajú manželmi a budú niesť jedno meno. Gratulujeme im k tomuto v istom zmysle odvážnemu a životne dôležitému kroku. Želáme im na tejto ceste len to najlepšie a veríme, že láska, ktorá dnes ovláda ich srdcia sa bude časom možno trochu meniť, ale nie vyhasínať, ale horieť a popri tom sa budú objavovať nové farby plameňov.

Svadobné príhovory, svadobný príhovor, naša svadba, svadba, družička, svadobná mama, príhovor od sestry, príhovor od družičky, príhovor od otca, svadobný vyhľadávač, svadobný príhovor od mamy

Svadobný príhovor od kamarátky/ družičky

Milá nevesta, milý ženích, drahí hostia!

Dovoľte mi, ako kamarátke nevesty a zároveň svedkovi ich uzavretia manželstva, povedať pri tejto príležitosti pár viet.

Rozhodnutie spojiť dva životy je veľký čin. Je to rozhodnutie nádherné, no zároveň plné zodpovednosti aj odvahy. Je však známe, že prítomnosť druhého človeka nám násobí radosť a na strane druhej máme sa s kým podeliť o starosti. Dvom sa žije ľahšie a zároveň veselšie. Títo dvaja jedineční mladí ľudia: Lucia a Peter sa rozhodli nebyť sami, rozhodli sa kráčať životnou cestou spolu, zdieľať jednu domácnosť a byť rodinou. Dnes sme svedkami potvrdenia ich lásky a ich spoločného rozhodnutia sobášom.

Nevesta Lucia je moja najlepšia kamarátka. Prežili sme toho spolu veľa. Poznáme sa od strednej školy. Ešte na strednej škole, potom i v rokoch vysokej školy, počas divokého obdobia sme my dve spolu nejednu žúrku absolvovali. Ako sme si našli priateľov a nastúpili do práce, sme trochu skrotli.  No stále pretrvávajú naše spoločné kávičky a naše niekoľkohodinové telefonáty, ktoré medzi nami prebiehajú často a vedia našich partnerov pekne napáliť. Ale nič iné im neostáva, len to tolerovať

To, že poznám Lucku tak dobre ako vlastnú sestru, predpokladá skutočnosť, že poznám aj Peťka a môžem povedať, že som presvedčená: títo dvaja patria k sebe

Svadobný príhovor od družičky

Počas trvania ich vzťahu si prešli rôznymi obdobiami: škola, prvé zamestnanie, práca v inom meste, spoločné prvé bývanie. To všetko ich vzájomnú lásku utužilo a ich vzťah postupne dozrel.

Tak taký je príbeh so šťastným koncom o Lucke a Peťkovi.   

Moji milí, dnes je váš veľký deň, jedinečný vo vašom živote. Udalosť, akou je svadba by mala byť radostná a veselá. Je to veľký dôvod na oslavu. Nech teda vaša svadba sa nesie v duchu dobrej zábavy a veselej nálady. Nech tento deň je dňom, na ktorý budete spomínať celý život s radosťou, úsmevom na perách alebo aj so smiechom 

A tak pozdvihnime čaše a pripime na nevestu a na ženícha, na ich uzavretie manželstva a na ich spoločné šťastie, ktoré im všetci zo srdca želáme.

Záverom chcem neveste pripomenúť, že nie je jedno, ako tú kyticu hodí. Luci, musí jednoducho padnúť do náruče mne, to je predsa jasné, nie 

Ešte raz všetko dobré vám prajeme!

Svadobné príhovory, svadobný príhovor, naša svadba, svadba, družička, svadobná mama, príhovor od sestry, príhovor od družičky, príhovor od otca, svadobný vyhľadávač, svadobný príhovor od mamy

Svadobný príhovor od sestry

Milá nevesta – moja drahá sestrička, milý ženích, vážení svadobčania, za týmto nádherným svadobným stolom sedí pôvabná nevesta v bielych šatách a po jej boku milovaný muž. Muž, s ktorým sa rozhodla zdieľať svoj život. Áno, dnes sme svedkami, ako dvaja mladí ľudia spečatili svoju lásku a uskutočnili významný krok vo svojich životoch: a to vstup do stavu manželského.

Ako viete, tou krásnou mladou ženou je moja sestrička. A tak dovoľte mi, aby som pri tejto príležitosti povedala pár viet. Spojiť dva životy je niekedy ako spojenie dvoch svetov. Svetov, ktoré sa našli, zapáčili sa navzájom a už vniká svet jeden. Vy ste spojili dva svety dvoch dedín, dvoch rôznych záujmov, dvoch pracovných oblastí. A už tvoríte jeden svet, ktorý bude kombináciou toho všetkého.

Váš spoločný príbeh sa začal písať asi pred dvoma rokmi. V jeden osudný večer ste sa spoznali, zahľadeli do seba. A od vtedy spolu chodíte.

Svadobný príhovor od sestry

Ešte prezradím, že niekedy vtedy, keď zo ženíchových úst vyšla tá povestná otázka: – Vezmeš si ma? ….., možno v tú čarovnú noc vidiac takýto roztomilý párik, jeden malý anjelik sa rozhodol a povedal si, títo budú moji rodičia. A tak sa stalo. V nevestinom brušku rastie nový človiečik. Do konca roka sa naši rodičia dočkajú prvého vnúčatka. Všetci sa tejto skutočnosti veľmi tešíme.

Sestrička moja, si o dva roky mladšia, no podarilo sa ti dostať sa pod čepiec ako prvej, ty potvorka jedna シ Ale tak to malo byť. Poznám ťa veľmi dobre, vlastne som s tebou od tvojho narodenia. Spolu sme vyrastali, spolu sme hnevali rodičov シ, zdôverovali sme sa jedna druhej, boli sme (a stále sme) viac než sestry. Sme dobré priateľky. A tak vedz, že šťastie, ktoré prežívaš, ti zo srdca prajem.

A ty ženích, získal si úžasnú ženu. No viem, že ty si chlap jej hoden a budeš jej dobrým manželom.

Nielen za seba, ale aj v mene všetkých vám chcem pogratulovať a popriať len to najlepšie. Verím, že ako dnes sme svedkami vašej svadby, tak po ďalšie roky budeme svedkami vášho spoločného šťastia, rodinnej pohody a naplňujúceho manželstva. Všetko dobré prajem.

Pripíjam na nevestu a ženícha, a aby zábava bola poriadna, tak ako sa na svadbu patrí!

Svadobný príhovor od brata

Drahá nevesta, drahý ženích – milý môj braček, vážení hostia. Prešiel nejaký ten čas, čo brácho na mojej svadbe riekol pár viet a dnes to zas pripadlo na mňa. A preto, milí svadobčania, mi dovoľte to potešenie mu to vrátiť. Však som rád, že mám tú česť v mene všetkých prítomných zaželať neveste a ženíchovi všetko dobré a zagratulovať im k tomuto vážnemu rozhodnutiu.

Veď zas, keď sa to tak vezme, bolo už aj na čase. Vy dvaja ste sa už dávno spolu chytili do siete lásky. Vo vašom vzťahu ste si prešli všeličím, no došli ste k zisteniu, že ste si súdení a že jedine spoločný život bude pre vás naplnením. Dnes sme svedkami spečatenia vašej lásky, vášho veľkého životného kroku – vstupu do manželstva.

Drahá nevesta, chcem ti len povedať, že si dobrá žienka, človek s veľkým srdcom, človek, ktorý sa snaží pomôcť, keď to niekto potrebuje, človek, ktorého si každý obľúbi. Si to najlepšie, čo sa mohlo bratovi stať. Neviem, či si to zaslúži シ Ale je to môj brat a ja mu to šťastie úprimne prajem.

Svadobný príhovor od brata

Som o pár rokov starší, a tak od jeho narodenia mám možnosť ho poznávať. A on sa tak nejak z čias detstva ani moc nezmenil, akurát vyrástol. Koľko len vylomenín sme spolu napáchali. To by som musel veľmi dlho rozprávať. Teda presnejšie to by vedela naša mamina porozprávať. Keď sme boli malí, veru ona nemala čas na oddych.

A vieš, v mojom bratovi je stále to dieťa, čo neobsedí, kde tu nejakú somarinu vymyslí. No tak je to s ním. A ty mu budeš musieť byť nielen ženou, ale občas aj takou karhajúcou mamou. No nudiť sa určite nebudeš. Ale poznám ťa už tiež nejaký ten čas a viem, že ty to hravo zvládneš. On ti zas na oplátku bude pevnou oporou a vieme, že je to chlap čestný, úprimný a s primeraným zmyslom pre humor. Nepríjemnosti vie ako švihnutím čarovného prútika obrátiť na srandu a pohodu.

Ste párik sympatických, obľúbených mladých ľudí a každý vie, že patríte k sebe, a preto vaše uzavretie manželstva je potešením pre mnohých ľudí.

Manželstvo je o spolunažívaní v dobrom i zlom, o spoločnom trávení času, o spoločnom riešení problémov, o spoločnej každodennosti. To všetko je pred vami.

Nielen za seba, ale aj v mene všetkých vám chcem pogratulovať k danému rozhodnutiu a popriať len to najlepšie na vašej spoločnej ceste.

Všetko dobré prajem.

Svadobný príhovor je o emócii

Svadobné príhovory, svadobný príhovor, naša svadba, svadba, družička, svadobná mama, príhovor od sestry, príhovor od družičky, príhovor od otca, svadobný vyhľadávač, svadobný príhovor od mamy

Veríme, že Vám náš článok pomohol znížiť akýkoľvek stres alebo úzkosť, ktorú ste mohli pociťovať pri príprave svadobnej reči. Pamätajte si, že toto je vaša šanca podeliť sa o svoju lásku a uznanie pre šťastný pár.

Povýšte krásnu emóciu ich veľkého dňa. 

Nezabudnite udržať svoj príhovor stručný, aby sa hostia nezačali nudiť. Pomocou našich tipov si budete môcť pripraviť srdečný a nezabudnuteľný svadobný prejav, ktorý si každý bude pamätať.

Ďakujeme, že ste si prečítali náš článok a prajeme vám veľa šťastia pri príprave Vášho prejavu!

Autor článku: Kora, svadobnyvyhladavac.sk, autor príhovorov: prihovory.eu