NAŠA SVADBA ♡ svadobný vyhľadávač

Kaštieľ Klobušice

Rozprávková svadba na strednom Považí, v kaštieli Klobušice, v mestskej časti Ilava. Táto národná kultúrna pamiatka pochádza z roku 1840, v tú dobu patril rodu Šipeky (Šipekyovský kaštieľ). Má svoju dominantu, ktorú tvorí v strede hlavnej fasády veľký stĺpovitý portikus, stĺpova predsieň pred hlavným vchodom do budovy. Po rekonštrukcii sa Kaštieľ Klobušice stal veľmi obľúbeným miestom pre oslavy a hlavne pre konanie svadieb.

Kaštieľ Klobušice – svadba v historickom kaštieli na Považí pri meste Ilava

Kaštieľ Klobušice – rozprávková svadba v okrese Ilava
Pripravíme pre Vás rozprávkovú svadbu aj s možnosťou obradu pod holým nebom alebo v krásnej záhrade kaštieľa, oslavy, firemné akcie či záhradné party. Aktuálnu ponuku vám radi poskytneme pri osobnom stretnutí v našom kaštieli. Termín stretnutia po vzájomnej dohode telefonicky, mailom alebo cez formulár. Tešíme sa na vás.


➤  KAPACITA SVADOBNÝCH PRIESTOROV 👤 100 osôb

O kaštieli Klobušice

Bezprostredné okolia kaštieľa tvoril /a tvorí aj v súčasnosti/ jednak park, ako i účelová  záhrada. Park bol komponovaný ako voľná príroda, kde sa skupiny stromov striedali s trávnatými porastami. Prechod medzi stavbami a parkom sprostredkovalo nádvorie so zeleňou, ktorého záhradnícka úprava pravdepodobne vrcholila na konci 19. a zač. 20. storočia.  Bol od parku oddelený samostatným oplotením. Záhradníctvu dominovala stavba oranžérie, skleníky a letníky (bohužiaľ už neexistujú).

Existencia tohto kaštieľa rozširuje pamiatkový fond celého regiónu a teda celého Slovenska.

Kaštieľ Klobušice, Ilava – to je Vaša vysnívaná rozprávková svadba…