Vyhľadávač Naša svadba

Kaštieľ Klobušice

Kaštieľ Klobušice sa nachádza v mestskej časti Ilava. Táto národná kultúrna pamiatka pochádza z roku 1840, v tú dobu patril rodu Šipeky (Šipekyovský kaštieľ). Má svoju dominantu, ktorú tvorí v strede hlavnej fasády veľký stĺpovitý portikus, stĺpova predsieň pred hlavným vchodom do budovy. Po rekonštrukcii sa Kaštieľ Klobušice stal veľmi obľúbeným miestom pre oslavy a hlavne pre konanie svadieb.

 

Kaštieľ Klobušice, to je svadba v historickom kaštieli, pod holým nebom alebo v krásnej záhrade kaštieľa

Pripravíme pre Vás rozprávkové svadby aj s možnosťou obradu, oslavy, firemné akcie či záhradné party. Aktuálnu ponuku vám radi poskytneme pri osobnom stretnutí v našom kaštieli. Termín stretnutia po vzájomnej dohode telefonicky, mailom alebo cez formulár. Tešíme sa na vás.

 

O kaštieli

Bezprostredné okolia kaštieľa tvoril /a tvorí aj v súčasnosti/ jednak park, ako i účelová  záhrada. Park bol komponovaný ako voľná príroda, kde sa skupiny stromov striedali s trávnatými porastami. Prechod medzi stavbami a parkom sprostredkovalo nádvorie so zeleňou, ktorého záhradnícka úprava pravdepodobne vrcholila na konci 19. a zač. 20. storočia.  Bol od parku oddelený samostatným oplotením. Záhradníctvu dominovala stavba oranžérie, skleníky a letníky /bohužiaľ už neexistujú/.

Existencia tohto kaštieľa rozširuje pamiatkový fond  celého regiónu a teda celého Slovenska.