NAŠA SVADBA ♡ svadobný vyhľadávač

Svadobné čepčenie

Radi by sme Vám ponúkli netradičné a krásne Svadobné čepčenie. Sme Ružičky z juhu a ponúkame folklórne čepčenie, slovenskú tradíciu ale v modernom a jemnom prevedení.

Svadobné čepčenie Ružičky z juhu

Na Vašu svadbu pripravíme folklórne svadobné čepčenie v modernom prevedení, jemné romantické čepčenie napríklad aj na piesne skupiny Elán.


Svadobné čepčenie, tradičný slovenský zvyk, je neodmysliteľnou súčasťou svadobných osláv už po celé generácie. Ceremónia čepčenia znamená prechod nevesty zo slobodnej ženy na vydatú a má hlboký kultúrny a symbolický význam. V tejto jedinečnej tradícii matka nevesty alebo vydatá príbuzná nasadí na hlavu nevesty čepiec ozdobený stuhami a kvetmi. Tento akt predstavuje odovzdávanie múdrosti, vedenia a podpory z jednej generácie na druhú.

V modernej dobe však táto odveká tradícia nabrala nový nádych, keďže niektoré nevesty síce chcú mať zachovaný tento prvok na svojej svadbe, ale nie v tradičnom krojovanom prevedení. Páry dnes začleňujú svoje vlastné osobné prvky, aby bol ceremoniál relevantnejší pre ich životy a odrážal ich individuálny štýl. Táto moderná úprava nielenže rešpektuje a ctí tradíciu, ale dodáva svadobnému dňu aj pocit jedinečnosti. Vzácna tradícia tak ostáva zachovaná a prenáša štýl zvyku aj do súčasnosti.